logo_malé.jpg

Vítám Vás na mých stránkách

Srdečně Vás zdravím na mých stránkách a dovolte mi napsat několik řádků.

Původně jsem si říkal, že to nebude až tak těžký úkol, že sepsat několik informací o sobě nebude problém, ale nejspíše jsem trochu přestřelil a marně přemýšlím, co by vás tak asi mohlo zajímat.

Takže, narodil jsem se v roce 1989 a žiji v malebné vesničce Hýskov nedaleko Berouna. K focení jsem se dostal v roce 2004, kdy jsem začal poprvé pořizovat snímky krajinek a domácích mazlíčků na tajně vypůjčený kompakt zn. Sony od své starší sestry (měl asi 2 megapixely). Fotky se postupem času kupily a více se začaly líbit...

Proto jsem si pořídil svůj vůbec první kompakt s manuálními funkcemi - Panasonic Lumix FZ5.
S tímto jsem toho nafotil opravdu spoustu a vlastně mu i tak trochu možná vděčím za to, že jsem u fotografování dodnes zůstal. Byl to opravdu skvělý fotoaparát.

Přibližně po jednom roce jsem přešel o „třídu výš“ a koupil jsem si svoji první zrcadlovku. Volba tehdy padla na střední třídu Canon EOS 450D. Inovace vybavení běží až do dneška, kdy jsem do své sbírky zařadil spoustu další výbavy, objektivů...

Během této řekněme krátké doby jsem si vyzkoušel mnoho fotografických „disciplín“ (pokud se to dá takto nazvat). Z toho mi ale nejvíce přirostlo k srdci fotografování sportovní tematiky a všeobecně toho, co se nějakým způsobem hýbe :-)
Nepohrdnu ale ani ostatními tématy. Rád experimentuji a zkouším nové věci.

Je mnoho toho, co mi fotografie a fotografování dává, je až neuvěřitelné jakou energií fotografie disponuje.

Díky fotografii jsem poznal spoustu skvělých lidí, získal mnoho kamarádů, viděl mnoho úžasných přírodních scén, podíval se na místa, kam bych se jinak asi nikdy nedostal, zažil krásné chvíle při fotografování, nebo na vlastních či společných výstavách (s Fotoklubem Beroun - ve kterém jsem mimo jiné od 3/2007 aktivním členem) a tak bych mohl pokračovat dále.

Jako v každé oblasti lidského snažení, tak i ve fotografii je neustále co zlepšovat a je prostor kam se posunout a já jsem teprve na začátku této cesty.

Tento web a zde uveřejněné fotografie jsou výsledkem mého snažení, mého pohledu – vnímání okolí a věcí kolem nás. Pokud Vás některé z mých fotografií nějakým způsobem osloví- zaujmou, budu velice potěšen, když své pocity napíšete zde do „Knihy návštěv“.

V případě Vašeho zájmu vlastnit některou ze zde uveřejněných fotografii v tištěné podobě, tak neváhejte mě prosím kontaktovat pomocí formuláře v sekci „Kontakt“.

Děkuji za Vaší návštěvu, Jiří Hyka

a čím že fotím??
kliknutím níže koukněte...
1

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, jsou hezké (5 | 63%)
Ano, docela ujdou (3 | 37%)
Ne, chce to změnu (0 | 0%)
Ne, jsou hrozné (0 | 0%)
Fotografie & design © Jiří Hyka 2011, všechna autorská práva vyhrazena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one